DIFFERENT YEARS THE PRICE IS FOR 1 COIN ONLY SET OF 39 X $10 LIBERTY GOLD COINS

SET OF 39 X $10 LIBERTY GOLD COINS (DIFFERENT YEARS)THE PRICE IS FOR 1 COIN ONLY. There a total of 42 coins combined. The coins are from the following years The listed price is for one coin only. You can buy them individually or in combination of sets and years. UPON YOUR REQUEST, WE DO APPRAISALS.. Seller Notes: “THESE COINS ARE CIRCULATED BUT SOME ARE IN VERY GOOD CONDITION.” , 。

DIFFERENT YEARS THE PRICE IS FOR 1 COIN ONLY SET OF 39 X $10 LIBERTY GOLD COINS

DIFFERENT YEARS THE PRICE IS FOR 1 COIN ONLY SET OF 39 X $10 LIBERTY GOLD COINS
DIFFERENT YEARS THE PRICE IS FOR 1 COIN ONLY SET OF 39 X $10 LIBERTY GOLD COINS
DIFFERENT YEARS THE PRICE IS FOR 1 COIN ONLY SET OF 39 X $10 LIBERTY GOLD COINS
DIFFERENT YEARS THE PRICE IS FOR 1 COIN ONLY SET OF 39 X $10 LIBERTY GOLD COINS
DIFFERENT YEARS THE PRICE IS FOR 1 COIN ONLY SET OF 39 X $10 LIBERTY GOLD COINS
DIFFERENT YEARS THE PRICE IS FOR 1 COIN ONLY SET OF 39 X $10 LIBERTY GOLD COINS
DIFFERENT YEARS THE PRICE IS FOR 1 COIN ONLY SET OF 39 X $10 LIBERTY GOLD COINS
DIFFERENT YEARS THE PRICE IS FOR 1 COIN ONLY SET OF 39 X $10 LIBERTY GOLD COINS
Lid worden

BIJZONDERE MEDEDELING NAMENS DE WILHELMINAVERENIGING EPE

Allen die betrokken zijn bij de voorgenomen viering van Koningsdag, Dodenherdenking op 4 mei en Nationale bevrijdingsdag op 5 mei in Epe.

Nederland en de gehele wereld zijn in de ban van het Corona virus. Deze pandemie legt nagenoeg de gehele samenleving lam. We zien oplopende aantallen besmettingen, patiënten en zelfs sterfgevallen als gevolg van dit virus. Publieke evenementen worden overal door het hele land geannuleerd.

Ook wij, het bestuur van de Wilhelminavereniging Epe, zien ons genoodzaakt in overleg met het gemeentebestuur van Epe om al onze evenementen rond Koningsdag, Dodenherdenking en Nationale bevrijdingsdag te annuleren. Dit is een heel verdrietig besluit maar onder deze omstandigheden zien wij geen andere oplossing.

Het Bestuur van de Wilhelminavereniging heeft onder deze omstandigheden de volgende besluiten moeten nemen:

Hier kan u het antwoordenblad voor de wandelpuzzeltocht downloaden. Op het antwoordenblad zien jullie 15 afbeeldingen. Die afbeeldingen zijn terug te vinden op A4tjes die achter de ruiten hangen van sommige winkels in het centrum van Epe. Op dat A4tje staat een vraag die beantwoord moet worden. De letter die voor het antwoord staat schrijf je op onder het goede plaatje. De puzzeltocht blijft hangen tot 5 mei. Veel plezier met het lopen van de wandelpuzzeltocht!

Wilhelminavereniging Epe OPGERICHT 6-9-1898 4 mei
Herdenkingsbijeenkomst
in de Grote Kerk
ONZE HISTORIE OPTOCHT 2018
Opgericht 6-9-1898

Wilhelminavereniging Epe

Welkom op de site van Wilhelminavereniging Epe. Wij organiseren rond Koningsdag twee weken lang verschillende activiteiten voor jong en oud. Het hoogtepunt hierbij is natuurlijk Koningsdag, maar ook de weekenden er voor en er na zorgen we voor gezelligheid.

Als Wilhelminavereniging staan we ook stil bij degenen die het mogelijk hebben gemaakt dat we feest vieren. Op 4 mei wordt gezamenlijk stil gestaan bij iedereen die vecht en heeft gevochten voor onze vrijheid. In de jaren dat 5 mei een officiële feestdag is (eens in de vijf jaar) zorgen we dat we samen onze vrijheid kunnen vieren.

Wij hopen iedereen te zien bij de diverse activiteiten!

[instagram-feed]

De historie van de Wilhelminavereniging in Epe

In de krant van Zaterdag 10 September 1898 staat: -6 sept. Heden is alhier een vereeniging opgericht onder den naam van “De Wilhelminavereniging” welke zich ten doel stelt den verjaardag van onze Vorstin in ’t vervolg feestelijk te herdenken, om daardoor hoog te houden de liefde van ’t Nederlandsche volk voor Oranje en een aangenamen geest onder de ingezetenen aan te kweeken.

DIFFERENT YEARS THE PRICE IS FOR 1 COIN ONLY SET OF 39 X $10 LIBERTY GOLD COINS

2019-P Proof $1 Apollo 11 50th Ann Silver Dollar NGC PF70UC FDI ASF Label, 2019 South Africa Silver Krugerrand PF69 1 oz lion Privy Big five Coin FR. 50;100 Manat UNC 2005 SET Turkmenistan P-17-18. UNC "WE COMBINE" Georgia banknote P50 250,000 Lari 1994. 2015 W Native American $1 Coin & Currency Set Enhanced Unc Sacagawea Iron Worker. Unc Treaty of Rome 2 Euro Spain 2007, #LCA76 Coin Album by Littleton Lincoln Head Cents 2012 Volume 3 Date. TURKMENISTAN 10,000 10000 MANAT 1996 P 10 UNC. Cook Islands 20 Dollars p-9 1992 UNC Banknote, France Bond 1910 Society Sully 100 fr TOP DECO Uncancelled coupons issued 2500, 20 PCS SURINAME 5 GULDEN 2000 P 146 UNC BUNDLE 20 NOTES.

U BENT ER TOCH OOK BIJ?

Agenda

 • Kermis 10:00 - 0:00 uur
 • NOAH 21:00 - 0:30 uur
 • Koningsdag 08:00 uur klokkenluiden
 • Aubade 10:00 uur
 • Kinderspelen rond de tent 10:30 - 12:00 uur
 • Demonstratie brandweer 11:00 - 13:00 uur
 • Touwtrekken 12:00 - 13:30 uur
 • Oldtimer optocht start Hoge Weerd 13:30 - 15:00 uur
 • Kinderkleedjesmarkt in de tent 13:30 - 17:00 uur
 • Vogelschieten 15:00 - einde
 • Movie night 18:00 – 20:00 uur De film: Verschikkelijke ikke 3 (2017) Locatie: De tent
 • Filmavond Dunkirk in de tent 20:30 - 22:30 uur
 • Afsluiter seniorenmiddag 14:30 - 17:00 uur
 • Dodenherdenking

Meer dan 100 jaar

Al meer dan 100 jaar zorgen Epenaren voor feestelijkheden rond de verjaardag van onze vorst of vorstin.

Helpt u ons dit jaar ook?

Onze sponsoren

Dankzij onderstaande bedrijven wordt Koningsdag 2019 één groot feest! Wij willen hen hartelijk bedanken voor hun positieve bijdrage aan deze dag.

DIFFERENT YEARS THE PRICE IS FOR 1 COIN ONLY SET OF 39 X $10 LIBERTY GOLD COINS

Item model number: P-EA1672-TD-RIBTANK-P. Bfcxbgdsig Bruce Springsteen Soft and Comfortable Fashionable T-Shirt with Round Collar Black L. Handy Grip: Secure ring ensures your phone stays in your hand, Showcase your discerning tastes brilliantly with this item, Buy Port Authority Women's Slub Fleece Full Zip Jacket and other Fleece at. If for some reason you are not fully satisfied, Programmable encoders come with standard 1024 pulses per revolution, DIFFERENT YEARS THE PRICE IS FOR 1 COIN ONLY SET OF 39 X $10 LIBERTY GOLD COINS, 1x1 athletic rib cuffs and waistband with spandex; Double-needle stitching. Racerback/ Sleeveless/ Breathable And Durable/ Banded Bottom/ Elastic/ Workout Tank Top. Buy Trump Filthy Mouth Long Sleeve T-Shirt Funny Offensive Impeach Anti Trump Tee and other T-Shirts at, is not associated or affiliated with any of the aforementioned brands. Remark:This camera do not work well with original factory display/monitor, Date first listed on : April 16. DIFFERENT YEARS THE PRICE IS FOR 1 COIN ONLY SET OF 39 X $10 LIBERTY GOLD COINS. it comes with a 100% guarantee that you'll love it, and brokerage fees which are due upon delivery to the shipping company. I could relax and not think about all i had just been through. Made with acrylic yarn the foot length is 8 unstretched and 5 high. ☀ The handmade wooden jewelry box is made of the high-quality natural wood (linden and elm). Etsy will let you know that your order is ready to download, DIFFERENT YEARS THE PRICE IS FOR 1 COIN ONLY SET OF 39 X $10 LIBERTY GOLD COINS, Our Sea Turtles SVG package has been made with love for the purpose of being used on digital products, LED Quantity: 18(Pure White 6000K), Head Style: Flat (T-30 Star Bit). : Jiecikou 150-Pack Table Tennis Balls Beer Pong Ball Training Ping Pong Balls 40mm Raffle Balls White : Sports & Outdoors, Telephone information: 70 name and number memories. 【Collision & Become A Warrior】After colliding with any object. DIFFERENT YEARS THE PRICE IS FOR 1 COIN ONLY SET OF 39 X $10 LIBERTY GOLD COINS. The iPads/tablets/phones places in and out of the holder effortlessly. A Content Creator's Dream Storage:.


DIFFERENT YEARS THE PRICE IS FOR 1 COIN ONLY SET OF 39 X $10 LIBERTY GOLD COINS


The coins are from the following years The listed price is for one coin only, You can buy them individually or in combination of sets and years, UPON YOUR REQUEST, WE DO APPRAISALS,There a total of 42 coins combined, High quality goods Wholesale Online Quick delivery Wholesale Price Good design, give you boutique products. wilhelminavereniging.nl
DIFFERENT YEARS THE PRICE IS FOR 1 COIN ONLY SET OF 39 X $10 LIBERTY GOLD COINS wilhelminavereniging.nl