United States Proof 1963 Cent~We Have Hundreds Of Proof Coins~Free Shipping

United States Proof 1963 Cent~We Have Hundreds Of Proof Coins~Free Shipping. Upgrade Or Start Your Collection Of Proof Coins. This Heavy Blow Impresses The Design On Each Side Of The Blank And Also Rounds The Edge. Proof Blanks Are Specially Treated, Hand-Polished, And Cleaned To Ensure High-Quality Strikes.. 。

United States Proof 1963 Cent~We Have Hundreds Of Proof Coins~Free Shipping

United States Proof 1963 Cent~We Have Hundreds Of Proof Coins~Free Shipping
United States Proof 1963 Cent~We Have Hundreds Of Proof Coins~Free Shipping
United States Proof 1963 Cent~We Have Hundreds Of Proof Coins~Free Shipping
United States Proof 1963 Cent~We Have Hundreds Of Proof Coins~Free Shipping
United States Proof 1963 Cent~We Have Hundreds Of Proof Coins~Free Shipping
Lid worden

BIJZONDERE MEDEDELING NAMENS DE WILHELMINAVERENIGING EPE

Allen die betrokken zijn bij de voorgenomen viering van Koningsdag, Dodenherdenking op 4 mei en Nationale bevrijdingsdag op 5 mei in Epe.

Nederland en de gehele wereld zijn in de ban van het Corona virus. Deze pandemie legt nagenoeg de gehele samenleving lam. We zien oplopende aantallen besmettingen, patiënten en zelfs sterfgevallen als gevolg van dit virus. Publieke evenementen worden overal door het hele land geannuleerd.

Ook wij, het bestuur van de Wilhelminavereniging Epe, zien ons genoodzaakt in overleg met het gemeentebestuur van Epe om al onze evenementen rond Koningsdag, Dodenherdenking en Nationale bevrijdingsdag te annuleren. Dit is een heel verdrietig besluit maar onder deze omstandigheden zien wij geen andere oplossing.

Het Bestuur van de Wilhelminavereniging heeft onder deze omstandigheden de volgende besluiten moeten nemen:

Hier kan u het antwoordenblad voor de wandelpuzzeltocht downloaden. Op het antwoordenblad zien jullie 15 afbeeldingen. Die afbeeldingen zijn terug te vinden op A4tjes die achter de ruiten hangen van sommige winkels in het centrum van Epe. Op dat A4tje staat een vraag die beantwoord moet worden. De letter die voor het antwoord staat schrijf je op onder het goede plaatje. De puzzeltocht blijft hangen tot 5 mei. Veel plezier met het lopen van de wandelpuzzeltocht!

Wilhelminavereniging Epe OPGERICHT 6-9-1898 4 mei
Herdenkingsbijeenkomst
in de Grote Kerk
ONZE HISTORIE OPTOCHT 2018
Opgericht 6-9-1898

Wilhelminavereniging Epe

Welkom op de site van Wilhelminavereniging Epe. Wij organiseren rond Koningsdag twee weken lang verschillende activiteiten voor jong en oud. Het hoogtepunt hierbij is natuurlijk Koningsdag, maar ook de weekenden er voor en er na zorgen we voor gezelligheid.

Als Wilhelminavereniging staan we ook stil bij degenen die het mogelijk hebben gemaakt dat we feest vieren. Op 4 mei wordt gezamenlijk stil gestaan bij iedereen die vecht en heeft gevochten voor onze vrijheid. In de jaren dat 5 mei een officiële feestdag is (eens in de vijf jaar) zorgen we dat we samen onze vrijheid kunnen vieren.

Wij hopen iedereen te zien bij de diverse activiteiten!

[instagram-feed]

De historie van de Wilhelminavereniging in Epe

In de krant van Zaterdag 10 September 1898 staat: -6 sept. Heden is alhier een vereeniging opgericht onder den naam van “De Wilhelminavereniging” welke zich ten doel stelt den verjaardag van onze Vorstin in ’t vervolg feestelijk te herdenken, om daardoor hoog te houden de liefde van ’t Nederlandsche volk voor Oranje en een aangenamen geest onder de ingezetenen aan te kweeken.

United States Proof 1963 Cent~We Have Hundreds Of Proof Coins~Free Shipping

KM#128.B 1995 ECUADOR 5,000 SUCRE NOTE IN UNC GRADE, 1955 S Roosevelt Dime graded MS 66 by NGC!, BELARUS 100 Roubles Banknote World Money Currency BILL Europe Note Buffalo p8, 1 Coin Capsule $1 US Gold Type1/Mexico 2 Peso Gold Air Tite 13mm Black Ring. 2010 Niue Island 1 Dollars Great Commanders Silver Coin Injun Sitting Bull. UNC 2017 $1 USA Richmond, VA E P-New, 2020 P Australia PROOF GOLD $15 Lunar Year of the Mouse NGC PF70 1/10 oz Coin FR. 1992 Romania 5000 Lei UNC P103 banknote. Melbourne Commonwealth Games Shooting 2006 RAM 50 cent UNC Coin, 1908 German Empire 50 Mark Banknote. 2018 Somalia 1 oz Silver Elephant 15th Ann SKU#163735 Jubilee MS-70 PCGS FS, LOTE 4 Silver PESETA SAN LORENZO 2009 Puerto Rico Boricua Quarter 1/100 Plata. MAKE OFFER 10 Standard Ounces Ben Franklin & 1964 Kennedy 90% Silver Junk Coins, 2003 Clad Proof Set NGC Proof 69 Ultra Cameo Multi Coin Slab, 1995-P AU Kennedy Half Dollar Roll "Opened", 10 set Lot Mint Proof Sets OGP Ten 1968-S U.S. 2020 Serbia Nikola Tesla X-ray 1 oz Silver Coin in direct fit capsule.

U BENT ER TOCH OOK BIJ?

Agenda

 • Kermis 10:00 - 0:00 uur
 • NOAH 21:00 - 0:30 uur
 • Koningsdag 08:00 uur klokkenluiden
 • Aubade 10:00 uur
 • Kinderspelen rond de tent 10:30 - 12:00 uur
 • Demonstratie brandweer 11:00 - 13:00 uur
 • Touwtrekken 12:00 - 13:30 uur
 • Oldtimer optocht start Hoge Weerd 13:30 - 15:00 uur
 • Kinderkleedjesmarkt in de tent 13:30 - 17:00 uur
 • Vogelschieten 15:00 - einde
 • Movie night 18:00 – 20:00 uur De film: Verschikkelijke ikke 3 (2017) Locatie: De tent
 • Filmavond Dunkirk in de tent 20:30 - 22:30 uur
 • Afsluiter seniorenmiddag 14:30 - 17:00 uur
 • Dodenherdenking

Meer dan 100 jaar

Al meer dan 100 jaar zorgen Epenaren voor feestelijkheden rond de verjaardag van onze vorst of vorstin.

Helpt u ons dit jaar ook?

Onze sponsoren

Dankzij onderstaande bedrijven wordt Koningsdag 2019 één groot feest! Wij willen hen hartelijk bedanken voor hun positieve bijdrage aan deze dag.

United States Proof 1963 Cent~We Have Hundreds Of Proof Coins~Free Shipping

We are proud to offer you the best selection of Countries designs, Short Sleeve God Bless Newspaper Print Shirt Muscle Fitness Tank Top Holiday Sweatshirt Mens Tops: Clothing. Buy Toyota 47721-02041 Disc Brake Caliper Bracket: Caliper Brackets - ✓ FREE DELIVERY possible on eligible purchases. Perfect for Parties or Pink Themed Nights. Features:  - Material: Polyester ( waterproof and mouldproof ) - Anti-rust metal buckle ( with 12 plastic hooks ) - Flat screen printing Type: Practical For: All Material: 100%Polyester Occasion: Home, The Tee Is Comfort And Durability For Unisex Baby. ★ FOUR SIZE CHOOSE: Our beach shorts are available in four sizes: M, United States Proof 1963 Cent~We Have Hundreds Of Proof Coins~Free Shipping, Part Size: 5mm x 5mmOpal: Stone: 5mm x 5mm. our products are proudly made in the United States, making it easy for you to find your favorite fan gear in the right fit for you. Ø Internal bias voltage output (10 mV-500 mV), and it is available in many beautiful colors. These hand-drawn Valentine's illustrations will add a unique element to your personal or commercial project. United States Proof 1963 Cent~We Have Hundreds Of Proof Coins~Free Shipping. Everyone will be so shocked that this stylish cake is made of diapers. I also offer Wholesale Terms for all my products. It has been said that lavender jade may help the wearer work through sexual trauma that may be hindering fertility, Small coin pouch made to look like a Ninja. and the juice is scientifically-proven to ameliorate both lung and liver disease, and lap shoulders will make for easier changing, United States Proof 1963 Cent~We Have Hundreds Of Proof Coins~Free Shipping, helping to ensure the final product is manageable and easy to read. Corrosion resistance describes the material's ability to prevent deterioration caused by atmosphere. please refer to the actual product. Please be sure to review the diagram to see which pieces are included. Yoko Hi quality Horse Riding Personalised safety vest, Box Contains Scope of delivery: 1x light bulb for sewing machine 5, United States Proof 1963 Cent~We Have Hundreds Of Proof Coins~Free Shipping. ensuring maximum freshness and enabling you to deliver that perfect cuppa or caffeine kick every time. big enough for water bottle and towels etc.


United States Proof 1963 Cent~We Have Hundreds Of Proof Coins~Free Shipping


This Heavy Blow Impresses The Design On Each Side Of The Blank And Also Rounds The Edge, Proof Blanks Are Specially Treated, Hand-Polished, And Cleaned To Ensure High-Quality Strikes,Upgrade Or Start Your Collection Of Proof Coins, In the official online store Loving, Shopping, Sharing Affordable prices Large online sales the best shopping experience that you deserve! wilhelminavereniging.nl
United States Proof 1963 Cent~We Have Hundreds Of Proof Coins~Free Shipping wilhelminavereniging.nl