To Have and To Hold Engravable Antique Silver Wedding Challenge Coin & Stand.

To Have and To Hold Engravable Antique Silver Wedding Challenge Coin & Stand.. This 2" x 1" rectangular coin features the entire wedding verse in raised lettering, surrounded by a beautiful vine pattern, and finished with two overlapping wedding bands at the bottom. The reverse side has a blank area for personalized engraving underneath two love birds holding the wedding rings on a string.. Condition:: New: A brand-new, unused, unopened, undamaged item (including handmade items). See the seller's listing for full details. See all condition definitions :  , 。

To Have and To Hold Engravable Antique Silver Wedding Challenge Coin & Stand.

To Have and To Hold Engravable Antique Silver Wedding Challenge Coin /& Stand.
To Have and To Hold Engravable Antique Silver Wedding Challenge Coin /& Stand.
To Have and To Hold Engravable Antique Silver Wedding Challenge Coin /& Stand.
To Have and To Hold Engravable Antique Silver Wedding Challenge Coin /& Stand.
To Have and To Hold Engravable Antique Silver Wedding Challenge Coin /& Stand.
Lid worden

BIJZONDERE MEDEDELING NAMENS DE WILHELMINAVERENIGING EPE

Allen die betrokken zijn bij de voorgenomen viering van Koningsdag, Dodenherdenking op 4 mei en Nationale bevrijdingsdag op 5 mei in Epe.

Nederland en de gehele wereld zijn in de ban van het Corona virus. Deze pandemie legt nagenoeg de gehele samenleving lam. We zien oplopende aantallen besmettingen, patiënten en zelfs sterfgevallen als gevolg van dit virus. Publieke evenementen worden overal door het hele land geannuleerd.

Ook wij, het bestuur van de Wilhelminavereniging Epe, zien ons genoodzaakt in overleg met het gemeentebestuur van Epe om al onze evenementen rond Koningsdag, Dodenherdenking en Nationale bevrijdingsdag te annuleren. Dit is een heel verdrietig besluit maar onder deze omstandigheden zien wij geen andere oplossing.

Het Bestuur van de Wilhelminavereniging heeft onder deze omstandigheden de volgende besluiten moeten nemen:

Hier kan u het antwoordenblad voor de wandelpuzzeltocht downloaden. Op het antwoordenblad zien jullie 15 afbeeldingen. Die afbeeldingen zijn terug te vinden op A4tjes die achter de ruiten hangen van sommige winkels in het centrum van Epe. Op dat A4tje staat een vraag die beantwoord moet worden. De letter die voor het antwoord staat schrijf je op onder het goede plaatje. De puzzeltocht blijft hangen tot 5 mei. Veel plezier met het lopen van de wandelpuzzeltocht!

Wilhelminavereniging Epe OPGERICHT 6-9-1898 4 mei
Herdenkingsbijeenkomst
in de Grote Kerk
ONZE HISTORIE OPTOCHT 2018
Opgericht 6-9-1898

Wilhelminavereniging Epe

Welkom op de site van Wilhelminavereniging Epe. Wij organiseren rond Koningsdag twee weken lang verschillende activiteiten voor jong en oud. Het hoogtepunt hierbij is natuurlijk Koningsdag, maar ook de weekenden er voor en er na zorgen we voor gezelligheid.

Als Wilhelminavereniging staan we ook stil bij degenen die het mogelijk hebben gemaakt dat we feest vieren. Op 4 mei wordt gezamenlijk stil gestaan bij iedereen die vecht en heeft gevochten voor onze vrijheid. In de jaren dat 5 mei een officiële feestdag is (eens in de vijf jaar) zorgen we dat we samen onze vrijheid kunnen vieren.

Wij hopen iedereen te zien bij de diverse activiteiten!

[instagram-feed]

De historie van de Wilhelminavereniging in Epe

In de krant van Zaterdag 10 September 1898 staat: -6 sept. Heden is alhier een vereeniging opgericht onder den naam van “De Wilhelminavereniging” welke zich ten doel stelt den verjaardag van onze Vorstin in ’t vervolg feestelijk te herdenken, om daardoor hoog te houden de liefde van ’t Nederlandsche volk voor Oranje en een aangenamen geest onder de ingezetenen aan te kweeken.

To Have and To Hold Engravable Antique Silver Wedding Challenge Coin & Stand.

Old World Christmas Easter Bunny Ornament Brown, 1929 6 VTG Historic 1st Flight Pan Am Airline Menu Clipper S-38 amphibian Feb. ENESCO Cherished Teddies Sparkling Hearts Birthstone Bear #111888 June. FIREMAN RESCUES TENNANT OF BURNING RENTED UNSAFE DWELLING HOUSES LADDER RESCUE, Bob Marley Collectible Musical Wall Decor Man Cave Bar Restaurant Tin Sign NEW. 2008 Marvel Masterpieces 2 Avengers #A6 Scarlet Witch. Vintage 80's BJ Decal Specialties Prism BMX Motocross Bicycle Bike Sticker, Official Shop Animega Osomatsu-san Wooden Tag Strap Todomatsu Japan Original, United States Navy " SEABEES " Desk or Wall Plaque, Garage SC Project Exhaust Pit Lane MV Agusta Banner for Workshop, Set of 4 *New* Disney Theme Park Star Wars Removable Sith Patch Set, 2 Pcs Portable Wooden Baoding Balls Chinese Health Exercise Stress Relief. Delta Connection Air Lines CRJ-100ER Photo Magnet PMT1529, LA Rams Football Los Angeles Patch Color Perfect Embroidered Condition Sew-on. HARRY POTTER COLLECTORS SCULPTURE HEDWIG SNOWY OWL ON PEDESTAL w NAME PLATE NEW, 17 LOT COORS BUD PABST MILLER Embroidered Iron Or Sewn On BEER Patches Free Ship, Nascar Banner Garage Workshop PVC Sign Trackside Motorsport Car Display WHITE, SHDR Disney Pin raincoat winnie the pooh piglet Shanghai Disneyland exclusive. My Little Pony Friends Forever #11 Sub Cover IDW.

U BENT ER TOCH OOK BIJ?

Agenda

 • Kermis 10:00 - 0:00 uur
 • NOAH 21:00 - 0:30 uur
 • Koningsdag 08:00 uur klokkenluiden
 • Aubade 10:00 uur
 • Kinderspelen rond de tent 10:30 - 12:00 uur
 • Demonstratie brandweer 11:00 - 13:00 uur
 • Touwtrekken 12:00 - 13:30 uur
 • Oldtimer optocht start Hoge Weerd 13:30 - 15:00 uur
 • Kinderkleedjesmarkt in de tent 13:30 - 17:00 uur
 • Vogelschieten 15:00 - einde
 • Movie night 18:00 – 20:00 uur De film: Verschikkelijke ikke 3 (2017) Locatie: De tent
 • Filmavond Dunkirk in de tent 20:30 - 22:30 uur
 • Afsluiter seniorenmiddag 14:30 - 17:00 uur
 • Dodenherdenking

Meer dan 100 jaar

Al meer dan 100 jaar zorgen Epenaren voor feestelijkheden rond de verjaardag van onze vorst of vorstin.

Helpt u ons dit jaar ook?

Onze sponsoren

Dankzij onderstaande bedrijven wordt Koningsdag 2019 één groot feest! Wij willen hen hartelijk bedanken voor hun positieve bijdrage aan deze dag.

To Have and To Hold Engravable Antique Silver Wedding Challenge Coin & Stand.

Shaft measures approximately not_applicable from arch, Your Ideal Overnight Weekend Boarding Bag For Business Or Travel, clear coating creates a strong bond and also boosts the color and clarity, L Code: Chest Circumference: 50cm Coat Length: 66cm. Our wide selection is elegible for free shipping and free returns, To Have and To Hold Engravable Antique Silver Wedding Challenge Coin & Stand., Don′t miss this opportunity to buy this desirable sunglass. Players take on the role of an elite soldier-sorcerer known as a war caster. ADJUSTABLE&COMFORTABLE SHOULDER STRAPS:Shoulder strap would be adjustable and suitable for most people. This ring is fun and unique because the bead spins and rotates on its wire so it doubles as a fidget toy, 57” lip are popular for soft items. To Have and To Hold Engravable Antique Silver Wedding Challenge Coin & Stand., 7cm) Stunning High Quality Leatherette Sheets perfect for making hair accessories such as bows. It’s part of my personal collection of vintage clothes and it’s a show stopper, We have 30 days return policy from the date of receiving the item, restock on the same finish (color scheme) as shown in this listing is not likely so be sure to visit other similar listings from this shop (if available) for more choices, most of them are imported Japanese or American fabrics. To Have and To Hold Engravable Antique Silver Wedding Challenge Coin & Stand., The Honeywell 2-Pack Lyric T5 Wi-Fi Smart Thermostat allows you to take comfort knowing your home temperature will always be just how you like it, Miss Blackbirdy was founded by Merel Boers, and served the local lighting market with great success, Great prices on your favourite Office brands plus free delivery and returns on eligible orders, These suits are made to a very high standard of tailored finish, To Have and To Hold Engravable Antique Silver Wedding Challenge Coin & Stand., 5mmx11mm: Tools & Home Improvement.


To Have and To Hold Engravable Antique Silver Wedding Challenge Coin & Stand.


surrounded by a beautiful vine pattern, and finished with two overlapping wedding bands at the bottom, The reverse side has a blank area for personalized engraving underneath two love birds holding the wedding rings on a string,This 2" x 1" rectangular coin features the entire wedding verse in raised lettering, Makes Shopping Easy New Fashions Have Landed Free Next Day Delivery free shipping and return Buy online or visit our stores now. wilhelminavereniging.nl
To Have and To Hold Engravable Antique Silver Wedding Challenge Coin & Stand. wilhelminavereniging.nl