Harry Potter Wands Illustrated Signature Birthday Gift Greetings Card

Harry Potter Wands Illustrated Signature Birthday Gift Greetings Card. The design on the front of the card is taken from an original watercolour painting by Margaret Shepherd. It features hand painted depictions of the wands of the golden trio, complete with their signatures underneath.. Condition:: New: A brand-new, unused, unopened, undamaged item (including handmade items). See the seller's listing for full details. See all condition definitions : Series/ Genre: : Harry Potter , 。

Harry Potter Wands Illustrated Signature Birthday Gift Greetings Card

Harry Potter Wands Illustrated Signature Birthday Gift Greetings Card
Harry Potter Wands Illustrated Signature Birthday Gift Greetings Card
Harry Potter Wands Illustrated Signature Birthday Gift Greetings Card
Harry Potter Wands Illustrated Signature Birthday Gift Greetings Card
Harry Potter Wands Illustrated Signature Birthday Gift Greetings Card
Harry Potter Wands Illustrated Signature Birthday Gift Greetings Card
Harry Potter Wands Illustrated Signature Birthday Gift Greetings Card
Harry Potter Wands Illustrated Signature Birthday Gift Greetings Card
Lid worden

BIJZONDERE MEDEDELING NAMENS DE WILHELMINAVERENIGING EPE

Allen die betrokken zijn bij de voorgenomen viering van Koningsdag, Dodenherdenking op 4 mei en Nationale bevrijdingsdag op 5 mei in Epe.

Nederland en de gehele wereld zijn in de ban van het Corona virus. Deze pandemie legt nagenoeg de gehele samenleving lam. We zien oplopende aantallen besmettingen, patiënten en zelfs sterfgevallen als gevolg van dit virus. Publieke evenementen worden overal door het hele land geannuleerd.

Ook wij, het bestuur van de Wilhelminavereniging Epe, zien ons genoodzaakt in overleg met het gemeentebestuur van Epe om al onze evenementen rond Koningsdag, Dodenherdenking en Nationale bevrijdingsdag te annuleren. Dit is een heel verdrietig besluit maar onder deze omstandigheden zien wij geen andere oplossing.

Het Bestuur van de Wilhelminavereniging heeft onder deze omstandigheden de volgende besluiten moeten nemen:

Hier kan u het antwoordenblad voor de wandelpuzzeltocht downloaden. Op het antwoordenblad zien jullie 15 afbeeldingen. Die afbeeldingen zijn terug te vinden op A4tjes die achter de ruiten hangen van sommige winkels in het centrum van Epe. Op dat A4tje staat een vraag die beantwoord moet worden. De letter die voor het antwoord staat schrijf je op onder het goede plaatje. De puzzeltocht blijft hangen tot 5 mei. Veel plezier met het lopen van de wandelpuzzeltocht!

Wilhelminavereniging Epe OPGERICHT 6-9-1898 4 mei
Herdenkingsbijeenkomst
in de Grote Kerk
ONZE HISTORIE OPTOCHT 2018
Opgericht 6-9-1898

Wilhelminavereniging Epe

Welkom op de site van Wilhelminavereniging Epe. Wij organiseren rond Koningsdag twee weken lang verschillende activiteiten voor jong en oud. Het hoogtepunt hierbij is natuurlijk Koningsdag, maar ook de weekenden er voor en er na zorgen we voor gezelligheid.

Als Wilhelminavereniging staan we ook stil bij degenen die het mogelijk hebben gemaakt dat we feest vieren. Op 4 mei wordt gezamenlijk stil gestaan bij iedereen die vecht en heeft gevochten voor onze vrijheid. In de jaren dat 5 mei een officiële feestdag is (eens in de vijf jaar) zorgen we dat we samen onze vrijheid kunnen vieren.

Wij hopen iedereen te zien bij de diverse activiteiten!

[instagram-feed]

De historie van de Wilhelminavereniging in Epe

In de krant van Zaterdag 10 September 1898 staat: -6 sept. Heden is alhier een vereeniging opgericht onder den naam van “De Wilhelminavereniging” welke zich ten doel stelt den verjaardag van onze Vorstin in ’t vervolg feestelijk te herdenken, om daardoor hoog te houden de liefde van ’t Nederlandsche volk voor Oranje en een aangenamen geest onder de ingezetenen aan te kweeken.

Harry Potter Wands Illustrated Signature Birthday Gift Greetings Card

Cute Plush Hello Kitty Home Office School Car Tissue Kleenex Box Cover Holder, Masaaki Yuasa Lu Over the Wall Yoake Tsugeru Lu no Uta Art Book, Furyu Little Twin Stars Lara Konekoneko BIG stuffed Soft plush 30cm Japan kawaii. 13Pcs/Set Bottled Dip Glass Pen Ink With Fountain Dip Writing Signature Pen Gift, 320g/640g正宗湖南特产绝艺香辣酱板鸭户外旅行办公室休闲食品包邮 Chinese snack JUE YI sauce duck, New SOLDERLESS XPIN Rectifier board for early Bally/Stern pinball machines, Holder of Charm Cane Stand. New hello kitty key chain flexible toy key chain new in package . Hello Kitty Birthday Doll 2018 Sanrio Tartan Black W/ Serial number Japan F/S, Disney Christmas 3D Refrigerator Fridge Magnets Cars Race ORama Whitewall X'mas, Vintage Phillips 66 Motor Oil Edge Embroidered Iron-On Patch-Nice!. sealed brand new Fontaine Halloween playing cards. 5Pcs 4" inch 100mm Super-Thin Diamond Lapidary Saw Blade Cutting Trim 0.014" Rim. WW II Usa Photo .. Pin UP Girl .. Naval Signal Flags 100% COTTON 100% SATISFY Flag SET Set of Total 10 flag, Details about  #FA3701 CM's Trading figure To Heart.

U BENT ER TOCH OOK BIJ?

Agenda

 • Kermis 10:00 - 0:00 uur
 • NOAH 21:00 - 0:30 uur
 • Koningsdag 08:00 uur klokkenluiden
 • Aubade 10:00 uur
 • Kinderspelen rond de tent 10:30 - 12:00 uur
 • Demonstratie brandweer 11:00 - 13:00 uur
 • Touwtrekken 12:00 - 13:30 uur
 • Oldtimer optocht start Hoge Weerd 13:30 - 15:00 uur
 • Kinderkleedjesmarkt in de tent 13:30 - 17:00 uur
 • Vogelschieten 15:00 - einde
 • Movie night 18:00 – 20:00 uur De film: Verschikkelijke ikke 3 (2017) Locatie: De tent
 • Filmavond Dunkirk in de tent 20:30 - 22:30 uur
 • Afsluiter seniorenmiddag 14:30 - 17:00 uur
 • Dodenherdenking

Meer dan 100 jaar

Al meer dan 100 jaar zorgen Epenaren voor feestelijkheden rond de verjaardag van onze vorst of vorstin.

Helpt u ons dit jaar ook?

Onze sponsoren

Dankzij onderstaande bedrijven wordt Koningsdag 2019 één groot feest! Wij willen hen hartelijk bedanken voor hun positieve bijdrage aan deze dag.

Harry Potter Wands Illustrated Signature Birthday Gift Greetings Card

MATERIAL: Durable canvas gym bag. The Original wallet is specially designed to carry a heavy load of cards, Please check the measurement chart carefully before you buy the item. 50% Other Fibers; Hood Fill: 100% Polyester. Specifications: Material: Primary - Purity:925; Finish:Polished; Stone Type:Opal; Lab Created; Stone Color:Phenomena; Length of Item:32, Our products come packaged in classic jewelry pouches for elegant gift giving. WEATHERPROOF: Our vinyls stickers are especially treated against UV, Our wide selection is elegible for free shipping and free returns. ❤ Chain Length: 24 inches(55-60cm); Pendant Size: 1 inches. Harry Potter Wands Illustrated Signature Birthday Gift Greetings Card, Heavy Duty Spin-On Transmission Filters protect against contaminants in the transmission fluid system, White 26 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12. Vehicle speed sensors send electrical pulses to the computer. We looked at several different types of rings but hearth desing ring was our favorite. Jewelry Display Stand for Store Organization Rotating display kit with 18 pairs of earrings Display Stand With Jewelry / Replay earrings. Add our shop to your FAVORITES so you’ll be the first to see our unique vintage treasures. You will receive the fabric in one continuous piece if you purchase more than 1 meter/yard. This style of pendant is also available in other gemstones, The ring features a polished silver band with comfort fit sizing. Harry Potter Wands Illustrated Signature Birthday Gift Greetings Card, This delightful little vintage blue glass ink bottle was made by the Wheaton Glass Company. Incorporating my designs into your own digital artwork to sell is fine, Expedited Shipping - 3 - 8 Working Days, you can access all buttons with the case, The coin is fully inlaid into a simple gold plated coin bezel slide, Arch Support Shoe Insert Orthotic Insole Flat Feet High Arch Insoles Inserts for Plantar Fasciitis Bunions (Mens 4-4 1/2, Coast City Styles Exclusive Tee, with no sticky residue left behind, Product description The Photo Poster has a Preed signature. Harry Potter Wands Illustrated Signature Birthday Gift Greetings Card, Outdoor LED Camping Lantern Lamp.


Harry Potter Wands Illustrated Signature Birthday Gift Greetings Card


The design on the front of the card is taken from an original watercolour painting by Margaret Shepherd, It features hand painted depictions of the wands of the golden trio, complete with their signatures underneath, Promotional discounts Best Price and 24/7 services Free next day delivery on everything. wilhelminavereniging.nl
Harry Potter Wands Illustrated Signature Birthday Gift Greetings Card wilhelminavereniging.nl