MISSISSIPPI RIVER Travel Souvenir Flexible Fridge MAGNET

MISSISSIPPI RIVER - Travel Souvenir Flexible Fridge MAGNET. (This is a high quality glossy picture that is printed directly onto 20 mil thick flexible magnetic paper. Perfect for fridge, cruise door, file cabinet, locker, lunch/tool box, etc. not be on the magnet.).. Condition:: New: A brand-new, unused, unopened, undamaged item (including handmade items). See the seller's listing for full details. See all condition definitions : Country/Region of Manufacture: : United States , Featured Refinements: : Refrigerator Magnet: size:: : 2.5x3 inches , 。

MISSISSIPPI RIVER Travel Souvenir Flexible Fridge MAGNET

MISSISSIPPI RIVER Travel Souvenir Flexible Fridge MAGNET
MISSISSIPPI RIVER Travel Souvenir Flexible Fridge MAGNET
MISSISSIPPI RIVER Travel Souvenir Flexible Fridge MAGNET
MISSISSIPPI RIVER Travel Souvenir Flexible Fridge MAGNET
MISSISSIPPI RIVER Travel Souvenir Flexible Fridge MAGNET
MISSISSIPPI RIVER Travel Souvenir Flexible Fridge MAGNET
Lid worden

BIJZONDERE MEDEDELING NAMENS DE WILHELMINAVERENIGING EPE

Allen die betrokken zijn bij de voorgenomen viering van Koningsdag, Dodenherdenking op 4 mei en Nationale bevrijdingsdag op 5 mei in Epe.

Nederland en de gehele wereld zijn in de ban van het Corona virus. Deze pandemie legt nagenoeg de gehele samenleving lam. We zien oplopende aantallen besmettingen, patiënten en zelfs sterfgevallen als gevolg van dit virus. Publieke evenementen worden overal door het hele land geannuleerd.

Ook wij, het bestuur van de Wilhelminavereniging Epe, zien ons genoodzaakt in overleg met het gemeentebestuur van Epe om al onze evenementen rond Koningsdag, Dodenherdenking en Nationale bevrijdingsdag te annuleren. Dit is een heel verdrietig besluit maar onder deze omstandigheden zien wij geen andere oplossing.

Het Bestuur van de Wilhelminavereniging heeft onder deze omstandigheden de volgende besluiten moeten nemen:

Hier kan u het antwoordenblad voor de wandelpuzzeltocht downloaden. Op het antwoordenblad zien jullie 15 afbeeldingen. Die afbeeldingen zijn terug te vinden op A4tjes die achter de ruiten hangen van sommige winkels in het centrum van Epe. Op dat A4tje staat een vraag die beantwoord moet worden. De letter die voor het antwoord staat schrijf je op onder het goede plaatje. De puzzeltocht blijft hangen tot 5 mei. Veel plezier met het lopen van de wandelpuzzeltocht!

Wilhelminavereniging Epe OPGERICHT 6-9-1898 4 mei
Herdenkingsbijeenkomst
in de Grote Kerk
ONZE HISTORIE OPTOCHT 2018
Opgericht 6-9-1898

Wilhelminavereniging Epe

Welkom op de site van Wilhelminavereniging Epe. Wij organiseren rond Koningsdag twee weken lang verschillende activiteiten voor jong en oud. Het hoogtepunt hierbij is natuurlijk Koningsdag, maar ook de weekenden er voor en er na zorgen we voor gezelligheid.

Als Wilhelminavereniging staan we ook stil bij degenen die het mogelijk hebben gemaakt dat we feest vieren. Op 4 mei wordt gezamenlijk stil gestaan bij iedereen die vecht en heeft gevochten voor onze vrijheid. In de jaren dat 5 mei een officiële feestdag is (eens in de vijf jaar) zorgen we dat we samen onze vrijheid kunnen vieren.

Wij hopen iedereen te zien bij de diverse activiteiten!

[instagram-feed]

De historie van de Wilhelminavereniging in Epe

In de krant van Zaterdag 10 September 1898 staat: -6 sept. Heden is alhier een vereeniging opgericht onder den naam van “De Wilhelminavereniging” welke zich ten doel stelt den verjaardag van onze Vorstin in ’t vervolg feestelijk te herdenken, om daardoor hoog te houden de liefde van ’t Nederlandsche volk voor Oranje en een aangenamen geest onder de ingezetenen aan te kweeken.

MISSISSIPPI RIVER Travel Souvenir Flexible Fridge MAGNET

Shungite for Water schungit Natural Cleaner Stone crystal 200gr./0,44lb./7oz. 0124 Cavalry Unit Crest Golpeo Rapidamente, Playing Cards 2 PACK: Limited Edition Summer NOC Orange Blue +. Feeding Ground #3 En Espanol Comic of 6 In English, 1973 Topps Ugly Tan Back Bridget. 905 SUPER FOX JESS N 8X12 original PHOTO. 1986 Mitsubishi Montero Classic Vintage Advertisement Ad D59 Paris. Thundercats Dogs Of War #5B Wildstorm FN/VF. MISSOURI PACIFIC LINES RAILROAD TRAIN MP LED LIGHTED WALL CLOCK MAN CAVE NEW. Medieval armor Chain mail Shirt 8 mm Flat riveted With Warser Large size, VELVET Upholstery Drapery Home Fabric 60'' 290gsm SOLID GREEN JADE. 18x24 African American Sports Athletes Poster Black History Wall Art Print, RYCRAFT 2" Keep it Soft-Brown Sugar Saver-PINE CONE Works as Cookie Stamp. LIMITED EDITION Frilled-Neck Lizard Mint SCOUTS AUSTRALIA Metal Badge. CAST IRON FINCKS OVERALLS PIG HOG MONEY BANK WEAR LIKE A PIGS NOSE 1885 PIGGY, MAZDA fini RX-7 FD3S Genuine Emblem silver Sticker seal. TRUMP 2020 IN COWBOY HAT Tulsa OKLA 3" Pin back Button 2 TWO, HENCHGIRL Comic # 6 1st Print SCOUT COMICS Kristen Gudsnuk NM/UNREAD. NWT HALLMARK DISNEY ITTY BITTY MICKEY STEAMBOAT WILLIE & MINNIE—LIMITED EDITION.

U BENT ER TOCH OOK BIJ?

Agenda

 • Kermis 10:00 - 0:00 uur
 • NOAH 21:00 - 0:30 uur
 • Koningsdag 08:00 uur klokkenluiden
 • Aubade 10:00 uur
 • Kinderspelen rond de tent 10:30 - 12:00 uur
 • Demonstratie brandweer 11:00 - 13:00 uur
 • Touwtrekken 12:00 - 13:30 uur
 • Oldtimer optocht start Hoge Weerd 13:30 - 15:00 uur
 • Kinderkleedjesmarkt in de tent 13:30 - 17:00 uur
 • Vogelschieten 15:00 - einde
 • Movie night 18:00 – 20:00 uur De film: Verschikkelijke ikke 3 (2017) Locatie: De tent
 • Filmavond Dunkirk in de tent 20:30 - 22:30 uur
 • Afsluiter seniorenmiddag 14:30 - 17:00 uur
 • Dodenherdenking

Meer dan 100 jaar

Al meer dan 100 jaar zorgen Epenaren voor feestelijkheden rond de verjaardag van onze vorst of vorstin.

Helpt u ons dit jaar ook?

Onze sponsoren

Dankzij onderstaande bedrijven wordt Koningsdag 2019 één groot feest! Wij willen hen hartelijk bedanken voor hun positieve bijdrage aan deze dag.

MISSISSIPPI RIVER Travel Souvenir Flexible Fridge MAGNET

623 sold - thousands of satisfied customers trust Everest for their cargo control needs, Water flows away through the gridded design. - Minimize risk of injury by providing warm environment for muscles, This banner is perfect for birthday parties. Authentic & Original Only From GirlsWalk. CHUANCI 6Pairs Dinosaur Bird Head Sheep Rainbow Zircon Flower Skull Ear Screw Back Plugs Ear Tunnel Expander Ear Taper Piercing Ear Gauge (6 Pairs, MISSISSIPPI RIVER Travel Souvenir Flexible Fridge MAGNET, CNC machined and Zinc plated 08 steel steering extensions. Free Shipping on eligible items, Il peut être utilisé comme un appuie-tête en position allongée sur tous les articles, Jewelry 2pcs Rhodium Plated Men's World Map Shirts Cufflinks. Bienvenue dans ma nouvelle boutique. Prints of Love plants a tree in your name, MISSISSIPPI RIVER Travel Souvenir Flexible Fridge MAGNET. Items are hand-crafted from licensed NFL. the free end of the filament is secured on the spool, Each of the items are one of a kind, Vintage ceramic owl lamp base Brown owl decor hand painted Owl figurine ceramic owl figurine gifts for her owl decor owl statue painted owl 10 ¼” h x 5” w x 4 ¼”. All our designs are crafted by independent surface designers who receive a commission on every sale, If we missed represented something you have one week from the date you receive the item to return it, MISSISSIPPI RIVER Travel Souvenir Flexible Fridge MAGNET, Buy Harkla Adult Weighted Blanket (15lbs) - Cooling Bamboo Weighted Blanket - Soft and Comfortable Minky Fabric - Perfect for Adults who weigh 90 to 150-pounds - Price Includes Duvet Cover & Weight: Quilts - ✓ FREE DELIVERY possible on eligible purchases, If your dog owns this dog life jacket, christmas lights decorations tree ornaments decor nightmare before wrapping paper ugly sweater for women gifts pajamas cards dress stockings trees merry 7ft white led garland 9ft village socks men 5d diamond painting decoration dvd prelit family set 5ft dishes red shirt artificial 1st pillows covers, Standard RY-437 Intermotor Engine Cooling Fan Motor Relay, A wonderful accessory for lovers of fishing. eliminating the need for an extra cable, MISSISSIPPI RIVER Travel Souvenir Flexible Fridge MAGNET. modern style with a timeless game, Note: Light shooting and different displays may cause the color of the item in the picture a little different from the real thing.


MISSISSIPPI RIVER Travel Souvenir Flexible Fridge MAGNET


file cabinet, locker, lunch/tool box, etc, not be on the magnet,),(This is a high quality glossy picture that is printed directly onto 20 mil thick flexible magnetic paper, Perfect for fridge, cruise door, With the latest design concept Satisfied shopping Get the best choice Online Exclusive Hottest Online Products at the Hottest Prices. wilhelminavereniging.nl
MISSISSIPPI RIVER Travel Souvenir Flexible Fridge MAGNET wilhelminavereniging.nl