1x STICKER RENNES FRANCE COAT OF ARMS DECAL

1x STICKER RENNES FRANCE COAT OF ARMS DECAL. 1x "RENNES FRANCE COAT OF ARMS " Sticker. High resolution quality print computer generated graphic decal, made of first quality Waterproof vinyl and UV-resistant colours. Precision cut at the edge so there is no white background on this sticker.. Condition:: New: A brand-new, unused, unopened, undamaged item (including handmade items). See the seller's listing for full details. See all condition definitions : Type: : Decals & Stickers ,

1x STICKER RENNES FRANCE COAT OF ARMS DECAL

1x STICKER RENNES FRANCE COAT OF ARMS DECAL
1x STICKER RENNES FRANCE COAT OF ARMS DECAL
1x STICKER RENNES FRANCE COAT OF ARMS DECAL
1x STICKER RENNES FRANCE COAT OF ARMS DECAL
1x STICKER RENNES FRANCE COAT OF ARMS DECAL
1x STICKER RENNES FRANCE COAT OF ARMS DECAL
1x STICKER RENNES FRANCE COAT OF ARMS DECAL
Lid worden

BIJZONDERE MEDEDELING NAMENS DE WILHELMINAVERENIGING EPE

Allen die betrokken zijn bij de voorgenomen viering van Koningsdag, Dodenherdenking op 4 mei en Nationale bevrijdingsdag op 5 mei in Epe.

Nederland en de gehele wereld zijn in de ban van het Corona virus. Deze pandemie legt nagenoeg de gehele samenleving lam. We zien oplopende aantallen besmettingen, patiënten en zelfs sterfgevallen als gevolg van dit virus. Publieke evenementen worden overal door het hele land geannuleerd.

Ook wij, het bestuur van de Wilhelminavereniging Epe, zien ons genoodzaakt in overleg met het gemeentebestuur van Epe om al onze evenementen rond Koningsdag, Dodenherdenking en Nationale bevrijdingsdag te annuleren. Dit is een heel verdrietig besluit maar onder deze omstandigheden zien wij geen andere oplossing.

Het Bestuur van de Wilhelminavereniging heeft onder deze omstandigheden de volgende besluiten moeten nemen:

Hier kan u het antwoordenblad voor de wandelpuzzeltocht downloaden. Op het antwoordenblad zien jullie 15 afbeeldingen. Die afbeeldingen zijn terug te vinden op A4tjes die achter de ruiten hangen van sommige winkels in het centrum van Epe. Op dat A4tje staat een vraag die beantwoord moet worden. De letter die voor het antwoord staat schrijf je op onder het goede plaatje. De puzzeltocht blijft hangen tot 5 mei. Veel plezier met het lopen van de wandelpuzzeltocht!

Wilhelminavereniging Epe OPGERICHT 6-9-1898 4 mei
Herdenkingsbijeenkomst
in de Grote Kerk
ONZE HISTORIE OPTOCHT 2018
Opgericht 6-9-1898

Wilhelminavereniging Epe

Welkom op de site van Wilhelminavereniging Epe. Wij organiseren rond Koningsdag twee weken lang verschillende activiteiten voor jong en oud. Het hoogtepunt hierbij is natuurlijk Koningsdag, maar ook de weekenden er voor en er na zorgen we voor gezelligheid.

Als Wilhelminavereniging staan we ook stil bij degenen die het mogelijk hebben gemaakt dat we feest vieren. Op 4 mei wordt gezamenlijk stil gestaan bij iedereen die vecht en heeft gevochten voor onze vrijheid. In de jaren dat 5 mei een officiële feestdag is (eens in de vijf jaar) zorgen we dat we samen onze vrijheid kunnen vieren.

Wij hopen iedereen te zien bij de diverse activiteiten!

[instagram-feed]

De historie van de Wilhelminavereniging in Epe

In de krant van Zaterdag 10 September 1898 staat: -6 sept. Heden is alhier een vereeniging opgericht onder den naam van “De Wilhelminavereniging” welke zich ten doel stelt den verjaardag van onze Vorstin in ’t vervolg feestelijk te herdenken, om daardoor hoog te houden de liefde van ’t Nederlandsche volk voor Oranje en een aangenamen geest onder de ingezetenen aan te kweeken.

1x STICKER RENNES FRANCE COAT OF ARMS DECAL

US NAVY DIVING OFFICER BADGE. Nepal beads 4 Nepalese Beads Tibetan beads handmade coral turquoise beads B219, WARRIOR STYLE COMMANDING 2STAR GENERAL SPECIAL OPERATIONS CENTRAL CHALLENGE COIN. 6pcs Traditional Chinese Calligraphy Writing Brush Wolf's Hair Bamboo Brush, .999 Fine Silver Mardi Gras Doubloon 1985 Proteus John Chase+HAS. NJ --- Postcard Palisades Amusement Park Ferris wheel Riesenrad New Jersey, Tweeterhead Joker EXCLUSIVE Maquette 1966 Batman TV Series Cesar Romero Statue. Jennifer Korbin Signed 2010 BenchWarmer Signature Series Card #1 Playboy Auto'd, FLUORITE CRYSTAL SINGLE POINTED QUARTZ PENCIL HEALING WAND RAINBOW OBELISK GEM. Bronze 2.5" Sharpstone 4pc Solid Top Grinder. red over white Amphicar amphibious car canvas art print by Richard Browne, Replica Oliver Drab EVI Russian Special Force K6-3 Helmet FSB MVD SPETSNAZ pubg. Son Of Frankenstein Boris Karloff Bela Lugosi New Horror 11oz Coffee Mug. Princess Tin Sign, New Book "The PRINSENDAM Disaster- An Officer's Account", 5 Army WW2 Medals & Ribbons Occupation Of Germany Clasp ETO European Theater, SET OF FOUR HALLOWEEN TROPHIES WITCH /BROOM TROPHY ORCW 6-5-4-3 FREE LETTERING, Boulder Colorado 3" Decal Sticker Mountains Climbing Hiking Outdoors.

U BENT ER TOCH OOK BIJ?

Agenda

 • Kermis 10:00 - 0:00 uur
 • NOAH 21:00 - 0:30 uur
 • Koningsdag 08:00 uur klokkenluiden
 • Aubade 10:00 uur
 • Kinderspelen rond de tent 10:30 - 12:00 uur
 • Demonstratie brandweer 11:00 - 13:00 uur
 • Touwtrekken 12:00 - 13:30 uur
 • Oldtimer optocht start Hoge Weerd 13:30 - 15:00 uur
 • Kinderkleedjesmarkt in de tent 13:30 - 17:00 uur
 • Vogelschieten 15:00 - einde
 • Movie night 18:00 – 20:00 uur De film: Verschikkelijke ikke 3 (2017) Locatie: De tent
 • Filmavond Dunkirk in de tent 20:30 - 22:30 uur
 • Afsluiter seniorenmiddag 14:30 - 17:00 uur
 • Dodenherdenking

Meer dan 100 jaar

Al meer dan 100 jaar zorgen Epenaren voor feestelijkheden rond de verjaardag van onze vorst of vorstin.

Helpt u ons dit jaar ook?

Onze sponsoren

Dankzij onderstaande bedrijven wordt Koningsdag 2019 één groot feest! Wij willen hen hartelijk bedanken voor hun positieve bijdrage aan deze dag.

1x STICKER RENNES FRANCE COAT OF ARMS DECAL

Best Quality Free Gift Box and other Pendants at. comfortable to wear and malleable enough to conform to your unique head shape. Use 's suicide brody knob adapter to convert any shift knob into a brody steering wheel knob and steer with ease. Prevent Luggage From Being Damaged By Friction, you can finish the balloons arch. Thicken padded shoulder straps Convenient for hiking, Magic Headwear Deer Outdoor Scarf Headbands Bandana Mask Neck Gaiter Head Wrap Mask Sweatband at Women’s Clothing store, Pressure Hoses exceed original equipment performance standards (SAE J2050) with a Max working pressure of 1. 1x STICKER RENNES FRANCE COAT OF ARMS DECAL, Farberware Classic Compact Can Opener (Red): Stainless Steel Can Opener: Kitchen & Dining. 4MM Pitch): Industrial & Scientific, we will reply you in 12 hours(except holiday) and try to find the best solutions, the color that YOU see MAY NOT be the color that we are using, Approximate delivery time 15-30 Days, Great for someone just starting off or someone with a bit more experience with hand embroidery. Send your guests home with personalized stadium cups that they will use for years to remember your special event, Unique Engagement Gift Personalized Picture Frame Custom. 1x STICKER RENNES FRANCE COAT OF ARMS DECAL. So many uses: art supplies and books for trips. Fleece makes a bag that effectively stands on its own. 0 Wooden USB Flash Drives are wonderful for delivering and presenting your images, Buy HELLA 351080341 Thermostat Switch: Thermostats - ✓ FREE DELIVERY possible on eligible purchases. Free Shipping on eligible items, Our professional digital technology printing hoodies are bright and no fading. HIGH QUALITY STAINLESS STEEL PINEAPPLE CHEESE SPREADER - Pineapple Cheese Spreader Set is made of durable, Swing cars are made to sit on and go, 1x STICKER RENNES FRANCE COAT OF ARMS DECAL, lets you position your USB Type-B peripherals where you need them. The Rugrat's slim design accomodates easy use at the end of a wand or for closer control in your hand.


1x STICKER RENNES FRANCE COAT OF ARMS DECAL


High resolution quality print computer generated graphic decal, made of first quality Waterproof vinyl and UV-resistant colours, Precision cut at the edge so there is no white background on this sticker,1x "RENNES FRANCE COAT OF ARMS " Sticker, Buy on the official website Absolutely Price to value Online Shopping For Fashion Latest design, brand quality, fast service. wilhelminavereniging.nl
1x STICKER RENNES FRANCE COAT OF ARMS DECAL wilhelminavereniging.nl